Menu

De chat is beschikbaar van maandag tot en met vrijdag tussen 13:00 en 16:00 uur. Is de chat offline? Bekijk onze Veelgestelde vragen of stel uw vraag via ons contactformulier.

0001 Graven en hertogen van Gelre, graven van Zutphen

Archieftoegang

Hier vindt u de inventaris van een archieftoegang. Hierin staat beschreven welke stukken zich in dit archief bevinden. 
 
Het nummer dat voor de titel van het archief staat is het toegangsnummer van dit archief. Het nummer dat voor de beschrijving van een stuk staat is het inventarisnummer. 
  • Bij ‘Kenmerken’ vindt u algemene informatie over dit archief
  • Bij ‘Inleiding’ vindt u achtergrondinformatie over dit archief, denk hierbij aan de openbaarheid, de archiefvormer en de oorsprong en opbouw van het archief.
  • Bij ‘Inventaris’ vindt u de lijst met beschrijvingen van stukken die zich in dit archief bevinden. 

Hoe zoekt u door een archieftoegang?

Klik op de zoekbalk links bovenin en voer uw zoekterm(en) in. Klik vervolgens op ‘zoek’.
Onder ‘Gevonden archiefstukken’ verschijnen de beschrijvingen van stukken uit dit archief waar deze term in voorkomt. Om te zien in welk deel van het archief deze stukken zitten klikt u op ‘Inventaris’. Dor telkens te klikken op het woord/de woorden die vetgedrukt worden weergegeven komt u uit bij de (met geel gemarkeerde) zoektermen. 

Welke archieftoegangen heeft het Gelders Archief?

Bekijk het Archievenoverzicht  om te zien welke archieven zich in het Gelders Archief bevinden. Deze zijn niet allemaal geïnventariseerd en beschikbaar voor inzage. Als er geen inventarislijst beschikbaar is, is dit archief helaas nog niet in te zien. 
 

 

beacon
Er wordt op dit moment onderhoud uitgevoerd. Hierdoor kunt u hinder ondervinden, probeer het dan over enkele minuten nogmaals.
Inleiding
1. Auteursrechten en andere rechten
2. Openbaarheid en citeren
3. Archief en inventarisatie
4. Verkort aangehaalde literatuur en bronnenuitgaven
5. Genealogisch overzicht
Inventaris
0001 Graven en hertogen van Gelre, graven van Zutphen
1027
Akten waarbij Karel, hertog van Bourgondië a) aan hertog Arnold in afwijking van het verdrag van Sint-Omaars nog acht personen uit de nederkwartieren ter bestraffing overlaat en belooft geen raadkamer in Gelre en Zutphen te zullen instellen bij diens leven, b) hem toestaat ter bestraffing van zijn echtgenote Catharina vrijelijk over haar goederen te beschikken en c) belooft de opstandige steden Nijmegen en Venlo na verovering geheel te zullen ontmantelen, 1472.12.30. Afschriften, waarschijnlijk gelijktijdig. 1 stuk
N.B. Vgl. voor originelen van a) en b) respectievelijk inv.nrs.1020 en 1019. Druk van c): Pontanus, Historiae Gelricae, 547, regest: Nijhoff, Gedenkwaardigheden IV, 543 (naar de originelen). Een ander afschrift van c) in het verloren gegane Primus Liber Copiarum fo. 144 (zie inv.nr. 5225).
Datering:
1472.12.30. Afschriften, waarschijnlijk gelijktijdig
Omvang:
1 stuk

Gebruik CTRL + scroll om te scrollen

Ga

Kenmerken

Datering:
(969) 1107-1543 (2020)
Auteur:
I.A. Nijhoff; A.H. Martens van Sevenhoven; P.J. Meij; A.H. Jenniskens; J. den Draak; M. van Driel; red. F.J.W. van Kan
Jaar van publicatie:
2020
Categorie:
  • Zonder categorie

Contact

location Westervoortsedijk 67-D
     6827 AT Arnhem
     (parkeerplaats aan de
     Mercatorweg)

E-mail Contactformulier
Telefoon  Telefoon
calender2 Openingstijden studiezaal