Wilma Nijenhuis-ten Arve is specialist in de ontwikkelingsgeschiedenis van tuin-, park- en landschapsarchitectuur. Het is daarom niet vreemd dat zij een boek publiceerde over het landgoed Rhederoord. In die publicatie gaat de auteur gedetailleerd in op de historie van de tuin, het park en het bijbehorende landschap en de rol van de eigenaren in het beheer.
Volgens inleider Wim Knol inspireerde het landgoed mensen als Simon Carmiggelt en Wim Kan.
De auteur ontdekte tijdens haar studie nieuwe afbeeldingen van een hermitage en ijskelder, die model staan voor reconstructie of restauratie. Een van haar conclusies luidt: "Het landgoed Rhederoord kan gezien worden als een voorbeeld van continuïteit door de eeuwen heen van bewoning, behoud, beheer, herstel én vernieuwing". De betekenis van het landgoed is, volgens de auteur, zowel lokaal als nationaal, dat dit een unieke en innovatieve ontwikkeling van het cultuurlandschap van 1650 tot nu laat zien.
Nijenhuis maakte gebruik van de fotoalbums van Vivian Brantsen, die het Gelders Archief beheert. De Brantsens waren lang eigenaar van het landgoed. Verder gebruikte zij verschillende andere collecties van het Gelders Archief, waaronder de Topografisch-Historische Atlas Gelderland.
Wilma Nijenhuis-ten Arve. Het Landgoed Rhederoord. Vooraanstaand Gelders cultureel erfgoed. Uitgave Wim van keulen/Wilma Nijenhuis, 2010. ISBN: 978-90-70238-54-4.

ik weet nog dat er een ingang van marmer was waar we als jongetje van 12 jr speelden was dat de ijskelder of was het een ingang van een ondergrondsegang wat ons toen werd verteld als je vanaf rheden ri kasteel loopt dan 350 mtr voor het kasteel li van het toegangspad bevond zich de ingang (1957)