Geen gezamenlijke ruimte voor Gelders Archief en Openluchtmuseum

Gelders Archief

donderdag 20 mei 2010

Eind 2009 verklaarden het Gelders Archief en het Nederlands Openluchtmuseum de intentie om gezamenlijke depot- en facilitaire ruimten te bouwen op het voormalig Billiton-terrein in Arnhem. Helaas blijkt het niet haalbaar om de plannen van beide organisaties te realiseren op het beschikbare perceel. Gezamenlijk onderzoek wees uit dat het benodigde opslagvolume niet gerealiseerd kan worden. 

In november 2009 kocht het Gelders Archief grond op het voormalige Billiton-terrein aan de Westervoortsedijk in Arnhem voor de bouw van een nieuw pand met kantoorruimten, publieksfaciliteiten en depots. Het Gelders Archief gaat verder met de voorbereiding van deze nieuwbouw.

Het Gelders Archief en het Nederlands Openluchtmuseum gaan verder met de bestaande samenwerking. Hierbij streven de organisaties ernaar collecties waar mogelijk met elkaar te verbinden en te ontsluiten voor het publiek.

In De Gelderlander (editie Arnhem) van 21 mei 2010 verklaarde directeur Fred van Kan dat hij ervan uitgaat dat de nieuwbouw eind 2013 gereed is. In week 20 (17-23 mei 2010) is de Europese aanbestedingsprocedure voor de constructeur en architect van de nieuwbouw begonnen. Medio augustus is bekend welke architect het nieuwe gebouw gaat ontwerpen.   

donatie