In vier weken tijd zijn al meer dan 600 fotos ingestuurd voor de fotowedstrijd Mijn Gelderse Geschiedenis. Vanwege de zeer grote belangstelling heeft de redactie extra maatregelen genomen om de grote toevloed van fotos te verwerken.
Opvallend is de hoge kwaliteit van de fotos. Alle ingediende fotos zijn te bekijken op de fotogalerie van de site www.mijngelderland.nl.
De wedstrijd loopt nog tot en met 30 april. De verwachting is dat het aantal van 1000 fotos zal worden overschreden. Na sluiting van de wedstrijd worden tien winnaars aangewezen. De winnaars staan centraal in een uitzending van het tv-programma De Tien van Marlies van Omroep Gelderland, dat eind mei wordt uitgezonden. Daarna zijn de winnende fotos te zien in bijna dertig bibliotheken in Gelderland.
Iedereen kan meedoen. Voorwaarde is dat de foto uitdrukking geeft aan het thema Mijn Gelderse Geschiedenis. Dat kan een creatieve foto zijn van een gebouw, een landschap of andere objecten. Maar ook fotos van vroeger uit het persoonlijke fotoalbum zijn welkom. Deze fotos moeten dan wel thuis worden gescand.
Deelnemers kunnen de fotos via de website www.mijngelderland.nl indienen. Daar is een speciale pagina om fotos te uploaden. De ingediende fotos zijn onmiddellijk te zien voor bezoekers.
De tien winnende fotos worden beloond met fraaie prijzen:
- Drie digitale fotocameras: Nikon D40x (of een waardebon van 500 euro )
- Drie waardebonnen van 250 euro
- Vier jaarabonnementen op het tijdschrift Gelders Erfgoed.
MijnGelderland.nl is een website over de Gelderse geschiedenis. Daarin zijn verhalen, fotos en videofragmenten te vinden over allerlei themas. De website Mijngelderland.nl is een initiatief van de volgende organisaties:
- Gelders Archief
- Biblioservice Gelderland
- Gelders Erfgoed
- De Gelderland Bibliotheek