Fred van Kan, directeur van het Gelders Archief, heeft van 21 tot 27 juli het internationale archiefcongres in Kuala Lumpur (Maleisië) bezocht. Het thema van het 16e congres van de Internationale Council on Archives was Archives, Governance and Development. Mapping Future Society.
Het congres stond in het teken van het belang van archieven voor de democratie en van het recht op informatie. Van Kan vond onder andere de connectie tussen archieven en mensenrechten boeiend. Ontwikkelingslanden hebben in dit kader vaak te kampen met moeilijke omstandigheden, merkte Van Kan tijdens het congres. Hij sprak onder meer met archivarissen uit het Himalaya-staatje Nepal, waar de archiefzorg een lange weg te gaan heeft. In de toekomst wil Van Kan nog een keer iets doen met archieven en ontwikkelingslanden.
Van Kan bezocht het internationale congres mede als voorzitter van de Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland en als bestuurslid van de SPA, een onderdeel van de ICA.